Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym – Wisła 17-19 maja

17-19 maja odbyły się mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.  Nasz klub reprezontowali: Krystyna Ring (klasa startowa 10) oraz Marek Szafraniec (klasa startowe 3). Nasi zawodnicy przywieźli jeden, brązowy medal.

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Jak co roku zawody były podzielone na 11 kategorii niepełnosprawności dla kobiet i mężczyzn. Jednak nie w każdej było wymagane minimum 4 osoby, dlatego niektóre kategorie połączono. Właśnie w łączonej kategorii 9-10 przyszło rywalizować naszej zawodniczce Krystynie Ring. Krysia niestety nie zdołała ukończyć zmagań grupowych na premiowanych awansem do ćwierćfinału miejscach 1-2. Miała na to wielkie szanse jednak przegrała minimalnie 3-2 z Dorotą Kimlą z Łodygowic. Przegranej jest tym bardziej szkoda, że dwa sety przegrała do 10ciu. Zabrakło trochę szczęścia.

Marek zajął w grupie drugie miejsce. Przegrał jedynie z członkiem kadry narodowej: Maciejem Nalepką reprezentującego IKS Tarnobrzeg. W półfinale uległ drugiemu kadrowiczowi: Mariuszowi Czerwińskiemu zajmując ostatecznie trzecie miejsce wraz z Januszem Chamotem również a IKS Tarnobrzeg.

Ten wpis został opublikowany w Wszystkie. Dodaj do ulubionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.