Indywidualne mistrzostwa Polski Osób niepełnosprawnych w Gdańsku

20161210_144205W dniach 09-11 grudnia 2016 odbyły się indywidualne mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Nasz klub reprezentowała trójka zawodników: Krystyna Ring, Marian Kołodziejczyk oraz Marek Szafraniec.

Krystyna Ring w sobotnie zmagania grupowe zakończyła na drugim miejscu w klasie startowej 10 kobiet, wygrywając m.in. z Wiolettą Kimlą 3:1. W niedzielę odbyły się półfinały i finały. W półfinale rozegrała bardzo dobry mecz z wieloletnią zawodniczką kadry narodowej Teresą Sturm. Mecz miał bardzo zacięty przebieg i zakończył się po pięciosetowym boju, wynikiem 15:13 na kożyść rywalki w piątym secie. Ostatecznie Krysia zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Gratulujemy wielkiego sukcesu!

Marian Kołodziejczyk (klasa startowa 10) w bardzo wymagającej grupie zajął 3 miejsce. W ogólnej klasyfikacji zajął miejsce w przedziale 17-20.

Marek Szafraniec (klasa startowa 3) trafił pechowo w swojej grupie na 2 kadrowiczów. Zajął w niej trzecie miejsce i pozostała mu walka o miejsce 5, które zdobył pokonując innych rywali – Patryka Suchańskiego, Mariusza Siewierskiego i Ziarnika. Wraz z Januszem Chamotem byli jednak o krok od zrobienia miłej niespodzianki. Pechowo trafili na wieloletnich kadrowiczów: Rafała Lisa i Krzystofa Żyłkę i wygrywali z nimi 2:0 w setach. Ostatecznie mistrzowie zdołali wygrać 3:2.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów!