Mistrzostwa Polski Amatorów – Częstochowa 4-5.06.2016

P1140016W sobotę i niedzielę w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Turniej trwał dwa dni, w których odbyły się rozgrywki indywidualne w poszczególnych kategoriach oraz drużynowe. Pierwszego dnia odbyły się gry indywidualne.

W turnieju wzięło udział około stu pięćdziesięciu zawodników z całej Polski. Wzięli w nim udział również zawodnicy  naszego klubu.

Organizator przygotował kilka niespodzianek – pokaz tenisa z udziałem członków Akademii Tenisa Stołowego, próbę pobicia rekordu Guinnessa w szybkości uderzenia piłeczki, spotkanie z gościem specjalnym – Robertem Burneiką.

W kategoriach wiekowych mistrzami zostali kolejno – Paweł Gąsiorski, Robert Klafczyński, Janusz Haszcz, Stanisław Janicki, Beata Stolarska, Tomasz Czyżewski i Damian Fira. W turnieju drużynowym wygrał zespół WHSZ Łódź.

Nasz klub reprezentowali: Tomasz Pawłowski w kategorii do 35 lat, który  zajął miejsce w grupie 13-18; Krystyna Ring w kategorii kobiet zajęła 4 miejsce; Dariusz Kuczera w kategorii 36-50 lat wywalczył brązowy medal.